Zdroje / Blog

Inspirace, tipy a rady týkající se legslativních povinností podnikatelů a firem. Pracovní, korporátní a obchodní právo, bezpečnost práce, požární ochrana, ochrana životního prostředí, kybernetická bezpečnost informací, ISO a výrobková certifikace.

Rubriky


Mohlo by Vás zajímat

Autoři / odborní garanti
Spolupráce / inzerce
Partnerské zdroje

Novinky na e-mail

Bezpečnost práce při používání strojů, technických zařízení, přístrojů a nářadí dle Nařízení vlády č. 378/2001 Sb.

Rubrika: Služby BOZP, PO A OŽP

Datum: 02.08.2023

V tomto článku se podrobněji zaměříme na specifické požadavky Nařízení vlády č. 378/2001 Sb. pro různé typy zařízení, jako jsou zařízení pro zdvihání břemen a zaměstnanců, pojízdná zařízení, zařízení pro plynulou dopravu nákladů a stabilní skladovací zařízení sypkých hmot. Představíme klíčové pojmy spojené s tímto nařízením a vysvětlíme, jaké jsou požadavky na bezpečný provoz a používání těchto zařízení.

Otevřít zdroj

Posuzování vlivů na životní prostředí - EIA (Environmental Impact Assessment)

Rubrika: Služby BOZP, PO A OŽP

Datum: 05.07.2023

Vítejte v našem podrobném průvodci světem posuzování vlivů na životní prostředí, známého také pod zkratkou EIA (Environmental Impact Assessment). Tento proces je klíčovým nástrojem v rámci ochrany životního prostředí a udržitelného rozvoje, který nám pomáhá pochopit, jak mohou různé projekty ovlivnit naše okolí a jak můžeme minimalizovat potenciální negativní dopady. V této publikaci se dozvíte vše, co potřebujete o posuzování vlivů na životní prostředí (EIA) vědět, včetně toho, jak probíhá celý proces a jak ho zahájit.

Otevřít zdroj

Ochrana životního prostředí (OŽP). Povinnosti, audity, prevence, rizika a posuzování vlivů

Rubrika: Služby BOZP, PO A OŽP

Datum: 07.02.2023

Ochrana životního prostředí je důležitá pro udržení rovnováhy mezi ekonomickým rozvojem a přírodou, zajištění kvality života pro současné i budoucí generace a udržitelné využívání přírodních zdrojů. Aby se zajistilo efektivní a udržitelné nakládání s životním prostředím, je nutné koordinovat aktivity různých sektorů, jako je průmysl, zemědělství, vodní hospodářství, doprava, ale také veřejnost. Tato publikace shrnuje nejdůležitější aspekty této problematiky.

Otevřít zdroj

Požádejte o zaslání

nabídky ještě dnes