Zdroje / Blog

Inspirace, tipy a rady týkající se legslativních povinností podnikatelů a firem. Pracovní, korporátní a obchodní právo, bezpečnost práce, požární ochrana, ochrana životního prostředí, kybernetická bezpečnost informací, ISO a výrobková certifikace.

Rubriky


Mohlo by Vás zajímat

Autoři / odborní garanti
Spolupráce / inzerce
Partnerské zdroje

Novinky na e-mail

Prohlášení o shodě a CE značka: Klíč k uvádění výrobků na trh EU a získání certifikace

Rubrika: ISO Certifikace

Datum: 20.09.2023

Aktualizace: 22.09.2023

Jedním z klíčových prvků, který otevírá dveře k evropskému trhu, je prohlášení o shodě a následné označení výrobku CE značkou. Prohlášení o shodě není jen formalitou. Je to závazné prohlášení výrobce, že výrobek splňuje všechny požadavky stanovené v příslušných právních předpisech EU. Toto prohlášení je základem pro označení výrobku CE značkou, což je v podstatě vstupenka na jednotný trh EU. Pro výrobní firmy je tedy získání této certifikované značky nejen otázkou souladu s právními předpisy, ale také otázkou konkurenceschopnosti. Výrobky bez tohoto označení mohou narazit na bariéry při vstupu na trhy členských států EU, což může mít značné ekonomické důsledky. V následujících kapitolách se podíváme na to, co přesně prohlášení o shodě a CE značka znamenají, jaký je jejich význam v kontextu Evropské Unie a proč by měly být prioritou každé výrobní firmy, která má v úmyslu expandovat na evropský trh.

Otevřít zdroj

Povinnosti výrobců, dovozců a distributorů plynových zařízení dle Směrnice 2014/68/EU

Rubrika: ISO Certifikace

Datum: 02.08.2023

Směrnice Evropského parlamentu a Rady 2014/68/EU hraje zásadní roli v regulaci tlakových zařízení v rámci Evropské unie. Stanovuje základní bezpečnostní požadavky, které musí tlaková zařízení splňovat, a ukládá řadu povinností výrobcům, dovozcům a distributorům, kteří musí zajistit, že tato zařízení jsou bezpečná a spolehlivá. Jaké jsou tedy jejich povinnosti?

Otevřít zdroj

Požádejte o zaslání

nabídky ještě dnes