Zdroje / Blog

Inspirace, tipy a rady týkající se legslativních povinností podnikatelů a firem. Pracovní, korporátní a obchodní právo, bezpečnost práce, požární ochrana, ochrana životního prostředí, kybernetická bezpečnost informací, ISO a výrobková certifikace.

Rubriky


Mohlo by Vás zajímat

Autoři / odborní garanti
Spolupráce / inzerce
Partnerské zdroje

Novinky na e-mail

Základy kybernetické bezpečnosti: 20 preventivních opatření před kyberútoky na firmy

Rubrika: Bezpečnost v IT

Autor: Michal Šiška

Odborný garant: Bc. Tomáš Kraus, DiS

Datum: 17.10.2022

Kybernetické útoky se týkají nejen firem, organizací a institucí, ale také každého jednotlivce, který využívá moderní elektronická zařízení připojená k internetu. Tím největším bezpečnostním rizikem je zkrátka člověk, který je v mnoha případech spouštěčem problému. Proto by mělo být prioritou každé zodpovědné firmy zajistit vzdělávání svých zaměstnanců v oblasti kyberbezpečnosti a následně zajištění dalších preventivních opatření před kybernetickými útoky, které detailně popisujeme v této publikaci.

Otevřít zdroj

Kybernetická bezpečnost (kyberbezpečnost). Definice, význam, řízení, povinnosti a legislativa

Rubrika: Bezpečnost v IT

Autor: Michal Šiška

Odborný garant: Bc. Tomáš Kraus, DiS

Datum: 04.10.2022

Kybernetická bezpečnost je v současnosti na vzestupu. V tomto tisíciletí to bude jedno z hlavních globálních témat. Příčinou jsou stále častější kyberútoky nejen na státy a státní organizace, ale také firmy a jednotlivce. Tento článek shrnuje základní pojmy a definice kybernetické bezpečnosti, vysvětluje její význam, nastiňuje úspěšné řízení a seznamuje čitatele s povinnými osobami a důležitými legislativními rámci. Vše, co potřebujete vědět o kybernetické bezpečnosti, se dočtete právě v této publikaci.

Otevřít zdroj
1 2

Napište nám ještě dnes

a sjednejte si schůzku