Zdroje / Blog

Inspirace, tipy a rady týkající se legslativních povinností podnikatelů a firem. Pracovní, korporátní a obchodní právo, bezpečnost práce, požární ochrana, ochrana životního prostředí, kybernetická bezpečnost informací, ISO a výrobková certifikace.

Rubriky


Mohlo by Vás zajímat

Autoři / odborní garanti
Spolupráce / inzerce
Partnerské zdroje

Novinky na e-mail

Silné a bezpečné heslo. Anatomie hesel a pokročilé techniky při jejich vytváření a správě

Rubrika: Bezpečnost v IT

Datum: 09.06.2023

Tato publikace vás provede světem vytváření silných a bezpečných hesel. Jako odborníci na kybernetickou bezpečnost jsme připravili tohoto průvodce s cílem poskytnout vám nezbytné nástroje a znalosti, které potřebujete pro vytváření hesel, jež odolají pokusům o kybernetický útok. Provedeme vás krok za krokem procesem vytváření a ukážeme vám, jak se vyhnout chybám.

Otevřít zdroj

Etické hackování. Klíčové dovednosti, techniky a význam v kybernetické bezpečnosti

Rubrika: Bezpečnost v IT

Datum: 29.05.2023

Etické hackování je nezbytnou součástí kybernetické bezpečnosti, která pomáhá organizacím identifikovat a odstraňovat zranitelná místa v jejich systémech. Článek se zaměřuje na klíčové dovednosti, techniky a význam etického hackování pro posílení kybernetické obrany. Zároveň zdůrazňuje význam vzdělávání a tréninku v oblasti etického hackování, jakož i etické aspekty a budoucí trendy v této oblasti. Přečtěte si tento článek a získejte ucelený přehled o etickém hackování a jeho roli v kybernetické bezpečnosti.

Otevřít zdroj

Význam auditu kybernetické bezpečnosti v podnikání

Rubrika: Bezpečnost v IT

Datum: 30.03.2023

Kybernetický audit je proces, který se zaměřuje na hodnocení a analýzu bezpečnostních opatření, politik a postupů organizace v oblasti informačních technologií a kybernetické bezpečnosti ve vztahu k definovaným požadavkům. Cílem auditu je identifikovat slabiny, rizika a potenciální hrozby v systémech a sítích organizace, aby bylo možné navrhnout a implementovat účinná opatření pro zlepšení celkové kybernetické ochrany. Jaký význam má kybernetický audit pro vaše podnikání, ať už jste velká organizace nebo malý podnikatelský subjekt?

Otevřít zdroj

Základy kybernetické bezpečnosti: 20 preventivních opatření před kyberútoky na firmy

Rubrika: Bezpečnost v IT

Datum: 17.10.2022

Kybernetické útoky se týkají nejen firem, organizací a institucí, ale také každého jednotlivce, který využívá moderní elektronická zařízení připojená k internetu. Tím největším bezpečnostním rizikem je zkrátka člověk, který je v mnoha případech spouštěčem problému. Proto by mělo být prioritou každé zodpovědné firmy zajistit vzdělávání svých zaměstnanců v oblasti kyberbezpečnosti a následně zajištění dalších preventivních opatření před kybernetickými útoky, které detailně popisujeme v této publikaci.

Otevřít zdroj

Kybernetická bezpečnost (kyberbezpečnost). Definice, význam, řízení, povinnosti a legislativa

Rubrika: Bezpečnost v IT

Datum: 04.10.2022

Kybernetická bezpečnost je v současnosti na vzestupu. V tomto tisíciletí to bude jedno z hlavních globálních témat. Příčinou jsou stále častější kyberútoky nejen na státy a státní organizace, ale také firmy a jednotlivce. Tento článek shrnuje základní pojmy a definice kybernetické bezpečnosti, vysvětluje její význam, nastiňuje úspěšné řízení a seznamuje čitatele s povinnými osobami a důležitými legislativními rámci. Vše, co potřebujete vědět o kybernetické bezpečnosti, se dočtete právě v této publikaci.

Otevřít zdroj
1 2

Požádejte o zaslání

nabídky ještě dnes