Zdroje / Blog

Inspirace, tipy a rady týkající se legslativních povinností podnikatelů a firem. Pracovní, korporátní a obchodní právo, bezpečnost práce, požární ochrana, ochrana životního prostředí, kybernetická bezpečnost informací, ISO a výrobková certifikace.

Rubriky


Mohlo by Vás zajímat

Autoři / odborní garanti
Spolupráce / inzerce
Partnerské zdroje

Novinky na e-mail

Kybernetická bezpečnost v EU. Hrozby, strategie, budoucnost

V době, kdy se nacházíme v tzv. “Digitálním věku”, tedy v digitálně propojené éře, se kybernetická bezpečnost stává neodmyslitelnou součástí každodenního života nás všech. Zahrnuje to ochranu informačních systémů, sítí a dat před digitálními útoky, které mají potenciál narušit, poškodit nebo neoprávněně přistupovat k citlivým informacím. S rostoucí závislostí na technologiích, od osobních zařízení až po globální infrastruktury, se kybernetická bezpečnost stává klíčovým pilířem ochrany soukromí, ekonomické stability a národní bezpečnosti. V kontextu EU se kybernetická bezpečnost stává středem pozornosti, nejen kvůli ochraně interní infrastruktury, ale také kvůli udržení důvěry a bezpečnosti ve společnosti a hospodářství.

Otevřít zdroj

Silné a bezpečné heslo. Anatomie hesel a pokročilé techniky při jejich vytváření a správě

Tato publikace vás provede světem vytváření silných a bezpečných hesel. Jako odborníci na kybernetickou bezpečnost jsme připravili tohoto průvodce s cílem poskytnout vám nezbytné nástroje a znalosti, které potřebujete pro vytváření hesel, jež odolají pokusům o kybernetický útok. Provedeme vás krok za krokem procesem vytváření a ukážeme vám, jak se vyhnout chybám.

Otevřít zdroj

Etické hackování. Klíčové dovednosti, techniky a význam v kybernetické bezpečnosti

Etické hackování je nezbytnou součástí kybernetické bezpečnosti, která pomáhá organizacím identifikovat a odstraňovat zranitelná místa v jejich systémech. Článek se zaměřuje na klíčové dovednosti, techniky a význam etického hackování pro posílení kybernetické obrany. Zároveň zdůrazňuje význam vzdělávání a tréninku v oblasti etického hackování, jakož i etické aspekty a budoucí trendy v této oblasti. Přečtěte si tento článek a získejte ucelený přehled o etickém hackování a jeho roli v kybernetické bezpečnosti.

Otevřít zdroj

Význam auditu kybernetické bezpečnosti v podnikání

Kybernetický audit je proces, který se zaměřuje na hodnocení a analýzu bezpečnostních opatření, politik a postupů organizace v oblasti informačních technologií a kybernetické bezpečnosti ve vztahu k definovaným požadavkům. Cílem auditu je identifikovat slabiny, rizika a potenciální hrozby v systémech a sítích organizace, aby bylo možné navrhnout a implementovat účinná opatření pro zlepšení celkové kybernetické ochrany. Jaký význam má kybernetický audit pro vaše podnikání, ať už jste velká organizace nebo malý podnikatelský subjekt?

Otevřít zdroj

Základy kybernetické bezpečnosti: 20 preventivních opatření před kyberútoky na firmy

Kybernetické útoky se týkají nejen firem, organizací a institucí, ale také každého jednotlivce, který využívá moderní elektronická zařízení připojená k internetu. Tím největším bezpečnostním rizikem je zkrátka člověk, který je v mnoha případech spouštěčem problému. Proto by mělo být prioritou každé zodpovědné firmy zajistit vzdělávání svých zaměstnanců v oblasti kyberbezpečnosti a následně zajištění dalších preventivních opatření před kybernetickými útoky, které detailně popisujeme v této publikaci.

Otevřít zdroj
1 2

Požádejte o zaslání

nabídky ještě dnes